Jarek Januszewski

Rocznik 1978. Fotograf, projektant grafiki użytkowej, konstruktor, edukator. Z wykształcenia geoinformatyk i specjalista w zakresie przetwarzania zdjęć lotniczych i satelitarnych (UW). W czasach aktywności zawodowej w tej dziedzinie był autorem szeregu publikacji, w tym – autorstwo pierwszego w Polsce, monumentalnego Atlasu Satelitarnego „Tatry i Podtatrze 1:15 000”.

Rozwijanie zainteresowań oraz głód nowej wiedzy nakłoniły go do rozpoczęcia nauki w ASPTTF. Dyplom na kierunku „projektowanie graficzne” obronił z wyróżnieniem w 2006 roku. Zamiłowanie do współrzędnych zamienił na uczucie do linii, wypełnień i rysunku wkraczając tym samym na drogę zawodową do świata kreatywnego. Akademicka specjalizacja w przetwarzaniu obrazów oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły na równoległy rozwój specjalizacji fotograficznej.

W latach 2009-2014 współtworzył wraz z Martą Ludwiszewską studio graficzne pajka specjalizujące się w brandingu, wydawnictwach custom publishing oraz szeroko pojętej poligrafii. Pajka tworzyła marki nowych polskich przedsiębiorstw i opracowywała wydawnictwa dla wielu firm i instytucji, m. in. ING Bank, Bilfinger, Ministerstwo Gospodarki RP.

Aktualnie utrzymuje status freelancera współpracując z dotychczasowymi jak i nowymi klientami w zakresie projektowania graficznego oraz fotografii. Pasjonat amatorskich rakiet kosmicznych i pirotechnicznych wynalazków, w wolnych chwilach również perkusista.

Zobacz:

JJ.ART.PL


Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat