Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią artystyczną, w której techniki malarskie połączone zostały z technikami scenograficznymi i multimedialnymi w sposób nowoczesny i praktyczny.
Sam decydujesz czy chcesz otrzymać dyplom licencjacki po 3,5 latach nauki w Wyższej Szkole Artystycznej, dyplom zawodowy po 2 latach nauki w Niepublicznym Studium Plastycznym, czy może chcesz połączyć obie możliwości i skorzystać z Indywidualnej Oferty Nauki (ION). Jeśli posiadasz wykształcenie co najmniej pierwszego stopnia, chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, rozwinąć pasje i umiejętności możesz wybrać roczne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Artystycznej. Możesz studiować w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, dziennym lub zaocznym.
Niepubliczne Studium Plastyczne to dwuletnia policealna szkoła artystyczna będąca jednostką organizacyjną Wyższej Szkoły Artystycznej.
Założona przez Agatę Manowską, funkcjonująca na podstawie zezwolenia Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1999 roku. Program Studium spełnia założenia nowoczesnej szkoły o charakterze plastycznym i zawodowym.
Program naszych szkół skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie sztuki charakteryzacji teatralno- filmowej, projektowania graficznego, sztuki nowych mediów, filmu i fotografii, kostiumografii oraz mody. Jeżeli chcesz odnaleźć swój talent i przemienić go w pasję zawodową- to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Podejmij wyzwanie, wybierz kierunek, który wiąże się z Twoimi zainteresowaniami i studiuj razem z nami!
Co nas wyróżnia:
- Dostosowanie profilu kształcenia do zmieniających się wymogów rynku pracy.
- Bogaty wachlarz umiejętności nabywany w krótkim czasie.
- Zajęcia praktyczne odbywające się w niewielkich grupach, co zapewnia komfort kształcenia oraz bezpośrednie konsultacje z wykładowcami.
- Dostęp do profesjonalnych kosmetyków i materiałów charakteryzatorskich w ramach opłaty czesnego.
- Dostęp do profesjonalnych komputerów Mac firmy Apple.
- Możliwość wzbogacenia indywidualnego planu nauczania poprzez wybór dodatkowych, praktycznych zajęć warsztatowych oraz wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedziny charakteryzacji oraz produkcji filmowej.
- Znakomicie wyposażone pracownie: 15 stanowisk w pracowni projektowania grafiki, 10 stanowisk w pracowni charakteryzacji, przestronne pracownie malarstwa, rysunku i rzeźby, dostęp do studia fotograficznego.
- Łączenie nowoczesnych technik pracy z tradycyjnym warsztatem (kompozycja, malarstwo, rysunek).
- Możliwość uczestniczenia w wielu prestiżowych praktykach zawodowych organizowanych przez uczelniane Biuro Karier i Praktyk.