Studia licencjackie

Studiując 3,5 roku w Wyższej Szkole Artystycznej zdobędziesz wiedzę i niezbędne umiejętności do wykonywania zawodu grafika telewizyjno–filmowego. Po ukończeniu uczelni otrzymasz dyplom licencjata.

Wyższa Szkoła Artystyczna została powołana decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa  Wyższego w dniu 25 września 2008 r. i jest wpisana do rejestru pod numerem 352 (przed zmianą rejestrową uczelni 201). Otrzymała uprawnienia do prowadzenia 3, 5 letnich studiów I  stopnia (licencjackich) w trybie stacjonarnym  i niestacjonarnym na kierunku Malarstwo, ze specjalnościami: Malarstwo w scenografii, Kostium i rekwizyt sceniczny oraz Obraz multimedialny.

Obraz multimedialny
(specjalność związana ze sztuką nowych mediów)

Program studiów skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie projektowania grafiki wydawniczej, użytkowej i telewizyjno- filmowej. W skład przedmiotów wchodzą: projektowanie graficzne, animacja, liternictwo i typografia, fotografia, montaż telewizyjny i inne.
W trakcie nauki można zdobyć umiejętności  obsługi programów graficznych takich jak: Adobe Photoshop (grafika rastrowa), Adobe Illustrator (grafika  wektorowa), Adobe InDesign (skład), Adobe After Effects  (animacja), Macromedia Flash (projektowanie stron internetowych), Final Cut Pro (montaż filmowy) oraz Modo (grafika trójwymiarowa). Do dyspozycji studentów jest profesjonalna pracownia komputerowa wyposażona w stanowiska robocze oparte na systemie operacyjnym Mac OSX.
Po ukończeniu studiów istnieje możliwość znalezienia pracy w agencji reklamowej, studiu graficznym, domu  produkcyjnym czy w wydawnictwie prasowym.

W programie kształcenia są również przedmioty wykładowe: historia sztuki, historia teatru, historia filmu, prawo autorskie, język angielski. Odbywają się także zajęcia z rysunku,  malarstwa, fotografii, kompozycji i projektowania, projektowania scenografii, WF.

Warunki Rekrutacji (strona WSA)

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat