Sztuka Nowych Mediów

Co to jest Sztuka Nowych Mediów? To pojęcie mówi nam, że działania artystyczne i narzędzie, jakim jest komputer, stały się nierozłączne. W dodatku to połączenie poskutkowało poszerzeniem dostępnej skali środków wyrazu w takich dziedzinach jak malarstwo, grafika, muzyka, film…

Dzięki komputerom dyscypliny sztuki zaczęły się nawzajem przenikać zacierając utrwalane przez stulecia granice. Współczesny malarz nie stroni od korzystania z animacji, współczesny grafik chętnie sięga po muzykę, a współczesny filmowiec z reguły współpracuje z grafikiem. Przykłady możnaby mnożyć…
Stąd wzięła się nazwa specjalizacji OBRAZ MULTIMEDIALNY w Wyższej Szkole Artystycznej.


Naszym celem jest wszechstronne przygotowanie absolwentów do wymogów współczesnego rynku pracy w branży wydawniczej, w reklamie, w filmie i w telewizji. Zadania w trakcie studiów są bardzo zróżnicowane i zawierają elementy projektowania graficznego, animacji, montażu filmowego, składu, projektowania stron internetowych i grafiki 3D.

Dzięki temu nasi absolwenci mogą ubiegać się o pracę w wydawnictwie, w stacji telewizyjnej, w agencji reklamowej, w studiu graficznym lub w domu produkcyjnym.

Program nauczania bazuje na opanowaniu biegłości w obsłudze programów graficznych, głównie z pakietu Adobe Creative Suite.
Na twórcę, który zajmuje się grafiką projektową, już od wielu lat nie mówi się przecież inaczej niż “grafik komputerowy”.

Więcej o niektórych programach


O trybach kształcenia:

w Wyższej Szkole Artystycznej

Wyższa Szkoła Artystyczna prowadzi kształcenie na studiach wyższych I stopnia (studia licencjackie przez 3,5 roku) na Kierunku Malarstwo, ze specjalnością: Obraz Multimedialny.
Nasi absolwenci otrzymują dyplom licencjata stając się samodzielnym, multimedialnym artystą o szerokim spektrum umiejętności.
Po siedmiu semestrach nauki można zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu grafika-projektanta i grafika oprawy telewizyjno–filmowej.

W programie kształcenia znajdują się m.in.: malarstwo, rysunek, projektowanie graficzne, kompozycja brył i płaszczyzn, animacja, montaż, fotografia, film, liternictwo, grafika 3D, reżyseria barwy i przestrzeni, rzeźba, typografia, scenografia i działania sceniczne.
Z przedmiotów teoretycznych wymienić by można m.in.: psychofizjologię widzenia, historię sztuki, historię filmu, język angielski, filozofię i prawo autorskie.

Warsaw School of Arts is the first non-public art school, where painting techniques have been merged with scenographic and multimedia in a practical and modern way. We are known for creating a unique, creative atmosphere. On one hand we teach solid skills and on the other we evoke imagination and introduce to the world of colour, form and texture. We teach to see and think and create reality. This fusion works well in our didactic process and brings exceptional results. The WSA was registered by Ministry of Science and Higher Education on 25 September 2008 under entry no352 (before registry changes it was no201). We are authorised to conduct 3, 5 -year first-cycle studies (BA) both full- and part-time.

 Warsaw School of Arts conducts first-cycle studies (3, 5 –years) in Paitning, with the following specializations:

  • Painting in scenography (specialization relating to makeup and prosthetics)
  • Prop and costume (specialization relating to costume design)
  • Multimedia image (specialization relating to videographics)

In learinign program we included: painting in scenography techniques, makeup and prosthetics, designing multimedia graphics, costume design, painting, drawing, history of art, history of film, English (as a foreign language), filosophy, digital media, stage activities,  psychophysiology of sight, copyrights, basics of photography,  lettering, directing space and colour, sculpture, typography, costume design i scenography, animation i film editing, 3D graphics.

Studying for 3,5 years in the Warsaw School of Arts you will gain knowledge and artistic skills needed to become a makup artist, costume designer and niezbędne  do wykonywania zawodu charakteryzatora, kostiumografa oraz graphic designer for film and TV. After completing your studies at the WSA you will be awarded a BA diploma.

Więcej o wybranych przedmiotach


 w Niepublicznym Studium Plastycznym

Jeżeli celem nauki jest zdobycie praktycznego zawodu artystycznego w dwa lata, to można się zapisać do Niepublicznego Studium Plastycznego działającym przy Wyższej  Szkole Artystycznej.
Niepubliczne Studium Plastyczne prowadzi kształcenie zawodowe przez 4 semestry na kierunku: Video Grafika – Sztuka Nowych Mediów. Absolwenci otrzymują dyplom studium z tytułem Plastyka Technik Graficznych o specjalizacji Grafika Multimedialna.
Program Studium jest bardzo zbliżony do programu WSA.
Zakres przedmiotów obejmuje: malarstwo, rysunek, projektowanie graficzne, kompozycja brył i płaszczyzn, animacja, montaż, fotografia, film, liternictwo, grafika 3D i projektowanie scenografii.
Wśród przedmiotów wykładowych są również: historia sztuki, historia teatru, historia filmu i historia tańca.

Więcej o wybranych przedmiotach


Indywidualna Oferta Nauki (ION)

Jeżeli nie wiesz, czy studiować dwa lata i uzyskać tytuł zawodowy, czy pozostać z nami przez trzy i pół roku i uzyskać dyplom licencjata – możesz wybrać system Indywidualnej Oferty Nauki (ION).

Więcej o ION

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat