mgr Tomasz Woźniak

Kanclerz WSA. Opiekun pracowni dyplomowej. Wykładowca przedmiotów: Techniki multimedialne i filmowe, Grafika 3D, Kompozycja brył i płaszczyzn.

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia ukończył na wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z projektowania graficznego uzyskał w pracowni prof. Jerzego Krechowicza. Przez wiele lat po studiach związany był zawodowo z Trójmiastem, a w roku 2001 został warszawianinem z wyboru.
W roku 2002 rozpoczął pracę jako wykładowca w policealnym Aktywnym Studiu Plastycznym Technik Teatralno-Filmowych, a od roku 2008 jest zatrudniony w Wyższej Szkole Artystycznej.
Oprócz pracy w charakterze wykładowcy jest aktywny na rynku mediów jako wolny strzelec. Są to głównie zlecenia dla agencji reklamowych, wydawnictw i dla klientów indywidualnych: projekty albumów, czasopism, plakatów i znaków graficznych, a ostatnio – prezentacji multimedialnych. Do grona klientów należą między innymi:
United International Pictures, Fremantle Media, ASP Gdańsk, Endemol Neovision, AIG Amplico Life, TVP S.A., AXA Polska, Fundacja Fundusz Współpracy i inne.
Oprócz działalności dydaktycznej w prywatnych uczelniach i projektowania grafiki użytkowej zajmuje się także grafiką warsztatową. Tworzy i wystawia prace będące połączeniem monotypii, linorytu barwnego, kolagrafii i malarstwa.
Jego hobby to pisanie tekstów satyrycznych. Były one m.in. wystawiane przez prowadzony przezeń Kabaret Paralaksa, działający w latach 2004 – 2011.
Ponadto zdarza mu się pisać scenariusze do prezentacji, filmów szkoleniowych dla korporacji i fundacji, a także dla telewizji.
Od maja 2009 do maja 2016 roku, wraz z redaktorem Kubą Wątłym, prowadził cykliczny program w telewizji Superstacja. Program ten, noszący tytuł Zwierciadło Tygodnia, był ironicznym komentarzem do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych.

 


Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat